• 29 sierpnia, 2016 6:02

Łotysz zwycięzcą wyścigu w kolarstwie szosowym w Wilnie

W niedzielę finiszował wyścig w kolarstwie szosowym Baltic Chain Tour, który w tym roku został zorganizowany na Litwie. Zwycięzcą maratonu został przedstawiciel Łotwy, Maris Bogdanovics.

Wyścig został zorganizowany przez litewski Związek Kolarstwa, a pula nagród wynosiła 7735 euro. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 900 euro oraz 40 punktów rankingowych.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął reprezentant Ukrainy Andrij Vasyliuk który do zwycięzcy stracił 3 sekundy. Z kolei brąz wywalczył Estończyk Silver Maoma (+5 s.)

Wśród Litwinów najlepiej się spisał Darijus Džervu, który zajął 9 miejsce.

W piątek kolarze startowali w prologu (1.9 km.), w sobotę na sportowców czekał dystans o długości 179,9 kilometrów. W niedzielę zaś kolarze pokonali 174,9 km (Wilno- Jewie- Siemieliszki- Troki- Jewie- Dukszty- Mejszagoła- Pikieliszki- Wilno).

W sumie zawodach wzięło udział 13 drużyn z 8 państw: Litwy, Łotwy, Białorusi, Estonii, Polski, Norwegii, Rosji i Ukrainy.