Lokomotiv-Kuban przejechał Žalgiris Kowno

Žalgiris Kowno dozna czwartej porażki w fazie grupowej Euroligi koszykarzy. Mistrzowie Litwy przegrali na wyjeździe Lokomotivowi-Kuban Krasnodar (6/1) 50:80 (14:28, 3:25, 10:12, 23:15).

Žalgiris był blisko powtórzenia rekordowej przegranej, kiedy w 2001 roku uległ ekipie Kinder z Bolonii 54:90 czy w 2014 roku Realowi Madryt 72:108.

Zielono-biali tragicznie wyglądali już od początku spotkania. Gospodarze mecz rozpoczęli wygrywając 10:0, a całą kwartę 28:14. Po krótkiej przerwie sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej – mistrzowie Litwy przepuścili 25 punktów, zdobywając dopiero jeden (17:53). Pod koniec czwartej kwarty przewaga Lokomotovi wzrosła aż do 40 i tylko w czwartej odsłonie Žalgiris zdołał odrobić część strat – 50:80.

Lokomotiv-Kuban: Jevgenij Voronov 14, Ryan Broekhoff 12, Anthony Radolph 11, Malcolm Delaney i Victor Claver (10 zbiórek) po 10, Sergej Bykov 9.

Žalgiris: Ian Vougiouk 15, Brock Motum 14, Paulius Jankūnas 8, Robertas Javtokas 6.