• 23 marca, 2014 18:34

LKL – zwycięstwo Žalgirisu w Poswolu

Nie łatwo mieli koszykarze Žalgirisu w meczu ligi krajowej z Pieno žvaigždės, jednak po zaciętej walce wygrali oni 85:77 (29:14, 20:19, 11:20, 25:23).

Po wygranej przez kownian pierwszej kwarcie (29:14) wyglądało, że nic ich nie zatrzyma przez kolejne pół godziny. Sytuacja wyglądała podobnie i przed przerwą (49:33), lecz po wznowieniu inicjatywę w swoje ręce przejęli gospodarze. Jednak było już za późno, by coś w tym meczu zmienić i zakończył się on wynikiem 85:77 dla Žalgirisu.

Pieno žvaigždės: D.Mitchell 17 (11 asyst), Ž.Jonušas 15, E.Kairys 14, E. Dimša i A.Kudriavcev – po 8, R.Powell 7.

Žalgiris: M.Pocius 19 (8 zbióek), J.Dentmon 15, Š.Jasikevičius 14, R.Javtokas 12 (7 zbiórek, 6 asyst), T.Klimavičius 10, A.Milaknis 8.