LKL – Žalgiris wyrwał się na prowadzenie w finale

W trzecim finałowym spotkaniu krajowych rozgrywek koszykarskich LKL kowieński Žalgiris pokonał na wyjeździe Neptūnas 75:82 (19:26, 14:25, 25:14, 17:17) i w serii do czterech zwycięstw prowadzi już 2-1.

Los meczu w Kłajpedzie przesądzony praktycznie był po dwóch kwartach. Przed przerwą Žalgiris prowadził aż 21 punktami (51:30) i chociaż Neptūnas próbował się ratować w drugiej części spotkania, to goście zdołali utrzymać prowadzenie.

Pierwsze spotkanie w Kłajpedzie biało-zieloni przegrali 71:59, ale w poniedziałek zrewanżowali się w domu 92:83. Czwarty mecz serii rozegrany zostanie w sobotę w Kownie.

Neptūnas: Martynas Mažeika 21, Marius Runkauskas 18 (26 pkt skuteczności), Edgaras Ulanovas 10, Simas Galdikas 9, Justas Sinica 6, Valdas Vasylius i Vytautas Šarakauskas po 4, Tyrone Brazelton 3 punkty,

Žalgiris: Justin Dentmon 21, Paulius Jankūnas 15 (12 zbiórek, 10 asyst, 31 pkt skuteczności), Šarūnas Jasikevičius 14 (6 asyst), Robertas Javtokas 10, Artūras Milaknis 8 (10 zbiórek), Martynas Pocius 4, Vytenis Lipkevičius 3 punkty.