LKL: Žalgiris wygrywa z Dzūkiją Olita

We wtorkowym pojedynku, kowieński Žalgiris, na wyjeździe, pokonał Dzūkiję Olitę 79:69 (28:20, 11:22, 20:17, 20:10).

Mistrzowie Litwy w pierwszej kwarcie zdobyli 28 punktów, gospodarze parkietu odpowiedzieli na to 20 punktami. W drugiej odsłonie bardziej udany początek miała Olita, która wygrała odcinek 10:2 i dogoniła rywali z Kowna. Wysokie tempo gry pozwoliło Olicie na utrzymanie 3 punktowej przewagi po pierwszej połowie spotkania (42:39).

W trzeciej odsłonie skuteczniejszy był Žalgiris, który poszedł za ciosem wygrywając odcinek 6:0. Dzūkija nie miała zamiaru się poddawać, a kilka udanych zagrań ofensywnych pozwoliły na zachowanie statusu quo po 3 odsłonach (59:59).

W ostatniej kwarcie Žalgiris był jednak silniejszy, zwyciężając ją 18:10. Skrzydłowy mistrzów Litwy Siimas Sanderis-Venė rozegrał najlepszy mecz w zielono- białych barwach, zdobywając dla klubu 19 punktów.

Žalgiris na swoim koncie ma 27 zwycięstw i jest liderem tabeli LKL. Dzūkija natomiast jest autsajderem tabeli.

Dzūkija: J.Jucikas 21, T.Urbonas i G.Gustas po 11, O.Mačernis 10.

Žalgiris: S.Vene 19, P.Jankūnas 17, R.Seibutis 14, J.Randle 10, B.Motum 8, E.Ulanovas 5, L.Lekavičius 4, K.Vecvagaras 2.