LKL: Żalgiris przekonująco zwycięża z Lietkabelisem

Żalgiris Kowno 2016. rok rozpoczął zwycięstwem z Lietkabelisem w litewskiej lidze "Tete-a-Tete Casino" LKL. Mistrzowie Litwy (16/1) bez trudu pokonali gości z Poniewieżu (7/11) 84:58 (26:14, 21:18, 19:16, 18:10).

Żalgiris od samego początku zdobył prowadzenie w meczu (7:0) i już po pięciu minutach osiągnął dwucyfrową przewagę (13:2). Pod koniec pierwszej kwarty gościom udało się wreszcie stabilizować sytuację na parkiecie, a wynik po pierwszych dziesięciu minutach był po stronie Żalgirisu (14:26).

W drugiej kwarcie ekipa z Kowna nadal kontrolowała sytuację i już w 15 minucie spotkania miała przewagę w 20 punktów (43:23). Kilka dobrych zagrań Lietkabelisu pozwoliło gościom zmniejszyć prowadzenie Żalgirisu do 15 punktów (47:32).

Drugą część meczu poniewieżanie rozpoczęli walecznie i w połowie kwarty udało im się nieco zmniejszyć deficyt (40:53). Gospodarze na to odpowiedzieli dziewięcioma punktami z rzędu (62:40) i już do końca kwarty zachowali solidne prowadzenie (66:48).

W ostatniej części meczu Lietkabelis niepowstrzymał nacisku Żalgirisu (84:54), a po 40 minutach tablica wyników oznajmiła o wygranej obecnych mistrzów Litwy (84:58).

Po tym starciu Żalgiris Kowno pozostaje liderem ligi LKL, Lietkabelis zaś plasuje się na 7. pozycji.

Żalgiris: P.Jankūnas 14, O.Hanlan 12, I.Vougiouk 11 (6 zbiórek), M.Pocius 10 (5 zbiórek), E.Ulanovas i M.Kalnietis po 7.

Lietkabelis: J.Žuža 17, J.Kazakauskas (6 zbiórek) i V.Vasylius po 10, M.Ilič 9.