LKL: Žalgiris padł w Kłajpedzie, męczarnie Rytasu

Kłajpedzki Neptūnas podnosi się z kryzysu. Wicemistrzowie kraju w niedzielę pokonali u siebie Žalgiris Kowno 90:86. Dzień wcześniej z autsajderami ligi męczył się Lietuvos rytas.

Chociąz goście z Kowna lepiej zaczęli spotkanie, to już w pierwszej połowie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania (44:39). Po wznowieniu gra trwała punkt w punkt i przed decydującą kwartąprzewaga Neptūnasu stopniała do 3 punktów (66:63). Na minutę do końca gospodarze prowadzili 7 punktami, ale dwie trójki Artūrasa Milaknisa ponownie wróciły intrygę w meczu. Ostatnie słowo należało jednak do Martynasa Mažeiki, któremu rzucając wolne ręka zadrżała tylko raz.

„W meczach z Žalgirisem nigdy nie brakuje nam motywacji, a i sami mamy pewne problemy, dlatego chcieliśmy jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę” – po meczu mówił najskuteczniejszy w ten wieczór Deividas Gailius.

Žalgiris: James Anderson 18, Robertas Javtokas 16, Paulius Jankūnas 13 (8 zbiórek), Lukas Lekavičius i Artūras Gudaitis po 9 punktów.

Neptūnas: Deividas Gailius 19 (7 zbiórek, 5 asyst), Mindaugas Girdžiūnas 17, Martynas Mažeika 16, Vytautas Šarakauskas i Simas Galdikas po punktów.

Dzień wcześniej nie bez problemów koszykarzy Mažeikiai pokonał Lietuvos rytas. Wilnianie prowadzili na przeciągu całego spotkania, chociaż nie zdołali odskoczyć rywalom na bezpieczniejszą odległość.

Lietuvos rytas: Antanas Kavaliauskas 17 (12 zbiórek), Martynas Gecevičius 12, Gediminas Orelik 10, Travis Leslie 8, Mindaugas Lukauskis i Žygimantas Janavičius (8 asyst) po 7 punktów.

Mažeikiai: Darius Tarvydas 17, Tyleris Olanderis 14 (9 zbiórek), Raimundas Danys 11, Darius Pakamanis (6 asyst) i Arvydas Gydra po 8 punktów.