LKL: Žalgiris lepszy w pierwszym starciu gigantów

W pierwszym pojedynku pomiędzy wiodącymi drużynami tabeli litewskiej ligi koszykówki lepszym okazał się broniący tytuł kowieński Žalgiris, który w Wilnie pokonał stołeczny Lietuvos rytas- 74:66 (15:19, 19:19, 22:8, 20:18).

Podstawową bronią Wilnian w pojedynku były rzuty zza łuku. W pierwszej połowie Lietuvos rytas wykonał 8 celnych rzutów za trzy i tylko dwa rzuty za dwa punkty, świadczy to o dobrej defensywie Žalgirisu w półkolu podkoszowym. Po dwóch kwartach, 38:34 dla Wilnian.

W drugiej połowie Lietuvos rytas już nie był tak skuteczny z „trójek”, Žalgiris nadal świetnie się bronił w polu 3 sekund, w wyniku to już goście prowadzili w pojedynku po 30 minutach- 56:46.

Decydującą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy nie zamierzali składać broni na własnym boisku- 59:64. Jednak kownianie niepozwolili odebrać sobie zwycięstwa i ostatecznie triumfowali- 74:66.

Lietuvos rytas: R.Broadus i J.Jucikas po 13, D.Logan 12, R.Giedraitis 7, A.Lapeta 6, A.Fisher 5.