• 19 października, 2014 18:50

LKL – zabójcze „trójki” Žalgirisu pogrążyły Rytas

W niedzielę kibice koszykówki po raz pierwszy w tym sezonie mogli cieszyć się rywalizacją dwóch odwiecznych rywali: kowieńskiego Žalgirisu z wileńskim Lietuvos rytasem. Pierwsze bój w Wilnie wygrali aktualni mistrzowie Litwy - 84:82 (14:14, 17:21, 23:20, 30:27).

Walka była zacięta jak nigdy. W trzeciej kwarcie wilnianie uzyskali dwunastopunktową przewagę, ale jej nie utrzymali. Na początku decydującej kwarty Artūras Milaknis trafił trzy trójki z rzędu i dał gościom prowadzenie.

W ostatnich dziesięciu minutach Žalgiris trafił aż 6 rzutów za trzy punkty, chociaż Rytas również nie chybił – wilnianie trafili o jedną „trójkę” mniej. Była to pierwsza porażka wilnian w tym sezonie, z kolei Žalgiris już wcześniej doznał smaku przegranej – w drugiej kolejce przegrali Juventusowi z Uciany.

Lietuvos rytas: Antanas Kavaliauskas 23 punkty (6 zbiórek), Gedimin Orelik 18, Adas Juškevičius 15 (5 zbiórek, 4 asysty), A.Valeika 10, T.Leslie (6 zbiórek) i M.Gecevičius po 6, M.Lukauskis 4.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 17, Artūras Milaknis 12, Lukas Lekavičius i Edgaras Ulanovas – po 10, James Anderson 8, A.Gudaitis i D.Songaila po 7, V.Kariniauskas 6, R.Javtokas 5, Sander Vene 2.