• 1 grudnia, 2014 21:33

LKL – trudne zwycięstwo kowieńskiego Žalgirisu

Mistrz litewskiej ligi koszykówki LKL Žalgiris Kowno tylko po zaciętej walce wyrwał zwycięstwo w meczu z Pieno žvaigždės 82:78 (17:16, 21:21, 19:23, 25:18).

Pierwszy mecz 5 października w Poswolu wygrali również zielono-biali – 88:72. Ekipa Pieno žvaigždės jest twardym orzechem do zgryzienia dla najlepszych drużyn LKL – w pojedynku z nimi polegli już Lietuvos rytas (87:85) i Nevėžs Kiejdany (99:70).

O krok od kompromitacji był również Žalgiris. Przez prawie 38 minut gra toczyła się punkt w punkt (73:73), a w pewnym momencie w trzeciej kwarcie goście prowadzili nawet 9 punktami. O zwycięstwie zadecydowała celna ręka Edgarasa Ulanovasa, który rzucił decydujące sześć punktów w ostatnich chwilach meczu.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 13 (8 zbiórek), Lukas Lekavičius i Artūras Milaknis po 12, Robertas Javtokas 10 (6 zbiórek), Edgaras Ulanovas 8 (6 zbiórek), Vaidas Kariniauskas 7, Darius Songaila i Tomas Dimša po 6, Siim-Sander Vene i Artūras Gudaitis po 4.

Pieno žvaigždės: Aidas Viskontas, Evaldas Kairys i Laimonas Kisielius po 13, Gytis Sirutavičius 11, Kyle E La Monte 9, Alexander Ayemere Oriakhi 7, Osvaldas Olisevičius 5, Tauras Jogėla 4, Benjamin John Brust 3 punkty.