LKL – świąteczna niespodzianka Neptūnasu

W litewskiej lidze koszykówki przyszedł czas na niespodzianki. Kłajpedzki Neptūnas po dogrywce pokonał brązowych medalistów LKL, wileński Lietuvos rytas, 94:90.

„Chcieliśmy zrehabilitować się po nieudanym finiszu w Eurolidze i zrewanżować się wilnianom za porażkę w domu” – po meczu zaznaczył najskuteczniejszy zawodnik wieczoru, Deividas Gailius (27 pkt).

W ostatnią minutę spotkania oba zespoły wkroczyły remisowym wynikiem (81:81) i takowy utrzymały do końcowej syreny. O zwycięstwie miała zadecydować dogrywka, a w niej Neptūnas dość szybko odskoczył rywalom (87:81). Lietuvos rytas próbował się ratować (89:88), jednak Gailius w ten wieczór był nie do zatrzymania i dał zwycięstwo swojej drużynie (94:90).

Do niedzielnego meczu w Wilnie, obie ekipy miały na koncie po dwie porażki, teraz wilnianie spadli w tabeli na 3. lokatę. Na pozycji lidera nadal jest Żalgiris Kowno.

Lietuvos rytas: Gediminas Orelik 24, Mindaugas Lukauskis 16, Krzysztof Ławrynowicz 15 pkt.

Neptūnas: Deividas Gailius 27, Martynas Mažeika 19 (7 zbiórek, 3 asysty.), Vytautas Šarakauskas 10 (6 zbiórek), Arnas Butkevičius 7 pkt.