LKL: Sensacyjna porażka Žalgirisu

Nieoczekiwaną porażkę w rozgrywkach LKL poniósł kowieński Žalgiris, który w domowym meczu uległ Ucianie Juventus 84:86 (25:16, 16:25, 22:18, 21:27).

Lepszy start w spotkaniu mieli gospodarze parkietu, którzy pierwszą kwartę wygrali z 9 punktową przewagą (25:16).

W drugiej odsłonie lepszy już był Juventus. Drużynie gości udało się wyrównać pojedynek, a po pierwszej połowie spotkania tablica wyników wskazywała na remis – 41:41.

W drugiej połowie spotkania Juventus prowadził z pięciopunktową przewagą, lecz waleczny Žalgiris, wspierany przez miejscowych fanów, zmienił rezultat pojedynku na swoją korzyść (63:58).

Juventus nie miał zamiaru poddawać się w ostatniej odsłonie, a gdy do końca spotkania zostawało tylko 3 minuty, prowadzenie gości wynosiło 7 punktów (79:72). Mimo prób mistrzów Litwy na zdobycie przewagi w spotkaniu, ekipie z Uciany udało się zachować zwycięstwo we własnych rekach.

Žalgiris: B.Motum 20, E.Ulanovas 13, L.Lekavičius 12, P.Jankūnas 9 (7 zbiórek), O.Hanlan 8, I.Vougiouk 6.

Juventus: Ch.Lewis 20 (8 zbiórek, 6 asyst), E.Dimša 19, S.Butterfield 16, R.Alijevas 11 (7 asyst), E.Želionis 10, A.Urbutis 6.

Była to już 3 porażka biało-zielonych w bieżącym sezonie rozgrywek LKL. Žalgiris nadal zajmuje prowadzącą pozycję w tabeli, Juventus z kolei plasuje się na 5 miejscu.