LKL – sensacyjna porażka Lietuvos rytas

Lietuvos rytas, będący na fali w europejskich pucharach, nie dał rady pokonać koszykarzy Pieno žvaigždės. Podopieczni Virginijuas Šeškusa przegrali w domu 85:87 (15:15, 23:22, 25:20, 22:30).

Obie drużyny mecz rozpoczęły podobnie i inicjatywa wędrowała z rąk do rąk. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem (15:15), a przed przerwą gospodarze zyskali minimalną przewagę (38:37). Po wznowieniu gra wyglądała z goła inaczej – wilnianie zyskali inicjatywę i wyrobili siedmiopunktową przewagę. W decydującej kwarcie goście rzucili się do odrabiania strat i na minutę przed końcową syreną dopięli swego. Co więcej, przechylili szalę na swoją stronę i z zimną krwią wygrali mecz 87:85.

Lietuvos rytas: Mindaugas Lukauskis 17, Billy Baron 14, Gedimin Orelik 13 (7 zbiórek), Antanas Kavaliauskas 12 punktów.

Pieno žvaigždės: Osvaldas Olisevičius 20 (9 zbiórek), Evaldas Kairys 15, Laimonas Kisielius 13 (5 asyst), Alexander Ayemere Oriakhi 10 punktów (8 zbiórek).

W innym spotkaniu Šiauliai pokonali Prienai 94:77 (21:18, 29:15, 24:24, 20:20).