LKL: Sensacja w Poswolu, Dzūkija nie dorównuje Žalgirisowi

Podczas niedzielnych spotkań w ramach rozgrywek LKL nie obeszło się bez niespodzianek. Wileński Lietuvos rytas (18/4, na wyjeździe przegrał z Pieno Žvaigždės Poswol (7/14) 77:81. W Kownie Žalgiris (19/2) bez problemów pokonał Dzūkiję Olita (5/17) 101:62.

To była już druga porażka wilnian w rozgrywkach Litewskiej Ligi Koszykówki w przeciągu dwóch tygodni. 11 stycznia lepszy od Lietuvos rytasa był Lietkabelis Poniewież.

Wicemistrzowie Litwy mieli słaby początek meczu. Wątła gra Lietuvos rytasa w defensywie pozwoliła rywalom na czteropunktową przewagę przed długą przerwą (36:40).

Na początku trzeciej kwarty wilnianom udało się zdobyć niewielkie prowadzenie, lecz drużyna z Poswolu miała inne plany w stosunku do przeciwnika i dzięki dobrej gry pod koszem oraz skutecznej ofensywie szybko odzyskała przewagę.

Były reprezentant wilnian Steponas Babrauskas w czwartej odsłonie kilkoma rzutami za trzy zwiększył prowadzenie Pieno Žvaigždės, a Ramine Moore oraz Derrick Low skutecznymi zagrywkami w ataku pozbawili wicemistrzów nadziei na zwycięstwo.

Lietuvos rytas na swoim koncie ma 18 zwycięstw oraz 4 porażki. Z takim dorobkiem wilnianie plasują się na drugim miejscu w tabeli LKL. Pieno Žvaigždės Poswol z 7 wygranymi oraz 14 porażkami są dopiero na 8 pozycji.

Lietuvos rytas: A.Kavaliauskas i R.Giedraitis po 16, K.Brown (5 zbiórek) 11.

Pieno Žvaigždės: R.Moore 19 i D.Low (5 asyst) 19, A.Agafonov 15.

W drugim meczu kowieński Žalgiris „przejechał” gości z Olity. Od samego początku meczu Žalgiris grał solidnie w ofensywie,a po pierwszej kwarcie przewaga mistrzów Litwy wynosiła 13 punktów (29:16).

Wszystkie kropki nad „i” Žalgiris rozstawił już w drugiej kwarcie. Pod koniec odsłony kownianie prowadzili z ogromną 30 punktową przewagą (50:20), która zdewastowała jakiekolwiek wątpliwości co do zwycięzców spotkania.

Z dorobkiem 19 zwycięstw oraz 2 porażek, Žalgiris jest liderem w tabeli LKL. Dzūkija z 5 wygranymi oraz 17 porażkami jest autsajderem rozgrywek.

Žalgiris: B.Motum (7 zbiórek) 25, R.Seibutis 14, L.Lekavičius 12.

Dzūkija: T.Urbonas 10, J.Robinson 8, T.Rinkūnas 7.