LKL: Rytas zwycięski w domu

Mistrzowie Litwy - wileński Lietuvos rytas zdobył 20 zwycięstwo w rozgrywkach LKL. W domowym meczu wilnianie pokonali gości z Szawli 79:58 (17:18, 19:9, 24:21, 19:10).

Było to już trzecie spotkanie, oraz trzecie zwycięstwo dla rytasa z Šiauliai w bieżącym sezonie.

Mecz się rozpoczął dominacją środkowych wilnian pod koszem rywali, lecz fatalna dokładność w rzutach za trzy, nie pozwoliła na osiągnięcie przewagi w spotkaniu.

W drugiej kwarcie, dzięki udanej rotacji graczy dokonanej przez szkoleniowca rytasa Tomasa Pačėsasa, mistrzom Litwy udało się zbalansować ofensywę, a przewaga wicemistrzów po pierwszej połowie spotkania wynosiła 9 punktów (36:27).

W trzeciej i czwartej odsłonie, rytas czuł się coraz pewniej na parkiecie a dominacja drużyny nad rywalem byłam coraz bardziej zauważalna. Ostateczny wynik meczu był 79:58 dla wilnian.

Lietuvos rytas: A.Juškevičius (6/7 rzutów za trzy., 4 przechwyty) 22, A.Łapeta (4/6 rzutów za dwa, 9 zbiórek, 3 bloki) 9.

Šiauliai: D.Dudzinkis (7 zbiórek) 15, M.Scott 10.