LKL: Rytas wywalczył niezbędne zwycięstwo

W półfinale rozgrywek LKL, Lietuvos rytas w dramatycznym pojedynku z wynikiem 66:64 (16:16, 19:19, 13:11, 18:18) pokonał Neptūnasa Kłajpeda i wywalczył tak niezbędne zwycięstwo w serii. Po trzech pojedynkach z wynikiem 2:1 prowadzi Neptūnas.

Pojedynek, który się odbył w Wilnie od samego początku był bardzo zacięty, a przed decydującą odsłoną przewaga gospodarzy wynosiła tylko 2 punkty. Czwartą kwartę wilnianie rozpoczęli lepiej od rywali, poszli za ciosem i wygrali odcinek 8:0. Neptūnas odpowiedział na to tylko dwoma punktami. W ostatnich minutach spotkania, goście z Kłajpedy dogonili rywali, lecz wicemistrzom Litwy udało się zachować zimną krew i odnieść zwycięstwo w bardzo ważnym pojedynku- 66:64.

Najskuteczniejszym w barwach wilnian był Deividas Gailius który zdobył 15 punktów i 9 zbiórek.

W ekipie przegranej Jerai Grant (10 zbiórek) i Daniel Ewing zebrali po 16 punktów.

Lietuvos rytas: Deividas Gailius 15 (9 zbiórek), Adas Juškevičius 13, Kendrick Brown, Antanas Kavaliauskas i Artūras Gudaitis – po 7, Artūras Jomantas 6.

Neptūnas: Daniel Ewing (6 asyst) i Jerai Grantas (10 zbiórek) – po 16, Mindaugas Girdžiūnas 10, Vytautas Šarakauskas 8, Martynas Mažeika i Arnas Butkevičius – po 6.

Kolejny mecz serii zostanie rozegrany w piątek w Kłajpedzie.