LKL – Rytas o włos od sensacyjnej porażki

Wileński Lietuvos Rytas w ciągu minuty zredukował dziesięciopunktową przewagę rywali i wyrwał zwycięstwo w Kownie u LSU-Atletas 83:82 (21:27, 14:17, 28:19, 20:19).

Przez cały mecz prowadziła to jedna, to druga ekipa, aczkolwiek minutę przed końcem to gospodarze prowadzili ośmioma punktami. Rytas jednak, jak przystało na faworyta rozgrywek, broni nie złożył i w ciągu 47 sekund zdołał zdobyć 11 punktów i wygrać przegrany mecz.

Trzynaste zwycięstwo z tylu samych możliwych pozwala wilnianom dalej cieszyć się pierwszą pozycją w krajowej lidze koszykówki BEKO-LKL.

LSU-Atletas: Karolis Babkauskas (6 zbióek, 8 asyst) 22, Tomas Urbonas (8 zbiórek) 17, Žygimantas Skučas (12 zbiórek) 16, Taurantas Tamošiūnas 12, Paulius Malašauskas (11 asyst) 7.

Lietuvos Rytas: Renaldas Seibutis (7 zbiórek, 7 asyst, 33 punktów skuteczności) 21, Juan Palacios (7 zbiórek) 18, Martynas Gecevičius 17, Gediminas Orelik i Darius Songaila po 10 punktów.