LKL: Rytas gromi, Žalgiris męczył się przez trzy kwarty

Lietuvos rytas Wilno pokonał w sobotę w domu Nevėžis Kiejdany 116:54 (30:15, 31:16, 27:14, 28:9) w piątej kolejce koszykarskiej ligi LKL. Dzień później Žalgiris Kowno wygrał z Juventusem Uciana 83:65 (14:17, 20:16, 17:17, 32:15).

Lietuvos rytas zanotował już piątą wygraną w tym sezonie i sobotnie spotkanie na pewno było najefektowniejsze. Już w pierwszych minutach meczu gospodarze zdobyli dwucyfrowe prowadzenie, które z czasem tylko rosło. Na początku czwartej kwarty wszyscy gracze Rytasu, oprócz Žygimantasa Janavičiusa, mieli otwarte konto. Czterej z nich rzucili ponad 10 punktów.

Lietuvos rytas: A. Gudaitis 28 punktów, R. Giedraitis 14, J. Jucikas (7 zbiórek), D. Gailius i A. Juškevičius (8 zbiórek, 8 asyst) – po 13 punktów;

Nevėžis: S. Nimley 19, M. Kupšas 15, D. Gvezdauskas 10.

Juventus Uciana stawił czoła Žalgirisowi Kowno tylko na przeciągu trzech kwart (14:17, 20:16, 17:17). W decydującej odsłonie mistrzowie Litwy udowodnili swoją wartość i zapisali piątą wygraną na swoje konto.

Juventus: Edgaras Želionis 14 punktów, Rolandas Alijevas 12 (5 asyst), Egidijus Dimša 11, Aidas Viskontas i Chavaughn Lewis – po 7, Arminas Urbutis 6;

Žalgiris: Ian Vougioukas 15, Renaldas Seibutis 13, Paulius Jankūnas 12, Robertas Javtokas i Olivier Hanlan – po 11, Edgaras Ulanovas 8, Brock Motum 6, Mantas Kalnietis 5 (6 asyst).