LKL – planowe zwycięstwa liderów, okrągłe zero Możejek

Liderzy litewskiej ligi koszykówki (LKL) nie zwalniają tempa. Lietuvos rytas i Žalgiris w weekend zaliczyli swoje piętnaste zwycięstwa.

Mistrzowie kraju pokonali na wyjeździe koszykarzy Prienai 89:73. Do zwycięstwa zielono-białych poprowadził Lukas Lekavičius, który zdobył 19 „oczek”. Po 13 dorzucili Artūras Gudaitis (9 zbiórek i 4 bloki) i Artūras Milaknis. Dobry mecz w barwach Prienai zaliczyli Ovidijus Varanauskas (23 pkt) i Arnas Labuckas (20 pkt), 16 dołożył Giedrius Staniulis (9 zbiórek, 3 bloki, 4 asysty).

W innych niedzielnym meczu Pieno žvaigždės wygrali u siebie z Lietkabelisem Poniewież 94:82.

Pieno žvaigždės: Michel Dixon 23, Alexander Oriakhi (9 zbiórek) i Evaldas Kairys po 15 (8 zbiórek), Gytis Sirutavičius (5 zbiórek, 5 asysty) i Laimonas Kisielius (4 asysty) po 10 punktów.

Lietkabelis: Evaldas Žabas 22, Dainius Šalenga 17, Ivan Nelyubov 9, Noah Dahlman 7, Jurica Zhuzha 6 punktów.

Dzień wcześniej brązowi medaliści LKL po raz drugi w tym sezonie pokonali mistrzów NKL Mažeikiai, tym razem 87:74. Od pierwszym minut inicjatywę dyktowali wilnianie z debiutującym Krzysztofem Ławrynowiczem na czele. Już po pierwszej połowie Rytas prowadził 48:29. Gospodarze jakiekolwiek szanse na zwycięstwo stracili w trzeciej kwarcie, kiedy różnica wyrosła do 31 punktów. Wilnianie mogli zrzucić tempo gry, z czego skorzystali Mažeikiai i po koniec meczu zmniejszyli odstawanie do 13 punktów (87:74).

Mažeikiai: Ignas Razutis i Darius Tarvydas po 17, Gediminas Maceina 10, Vytautas Pikalavičius 9 (13 zbiórek), Arvydas Gydra 8 punktów.

Lietuvos rytas: Antanas Kavaliauskas 18 (8 zbiórek), Krzysztof Ławrynowicz 16 (7 zbiórek, 2 asysty), Gediminas Orelik 13, Martynas Gecevičius 11 punktów.