LKL: Neptūnas wyrównał wynik półfinału

Niezwykle ważne zwycięstwo w półfinale koszykarskiej ligi LKL wywalczył Neptūnas. Wicemistrzowie kraju w Kłajpedzie po dogrywce pokonali Lietuvos rytas Wilno 107:101 i wyrównali serię do trzech wygranych 1-1.

Na półtorej minuty do końca czwartej kwarty goście jeszcze prowadzili sześcioma punktami (88:94). Różnicę zmniejszył Deividas Gailius, który trafił dwie „trójki” pod rząd, a dogrywkę wyszarpał Martynas Mažeika. W dodatkowym czasie gry inicjatywę przejęli gospodarze i to oni triumfowali w drugim meczu rywalizacji – 107:101.

Trzecie spotkanie zostanie rozegrane we środę w Wilnie.

Neptūnas: Deividas Gailius 22, Arnas Butkevičius 20 (9 zbiórek), Donatas Zavackas 17, Mustafa Shakur 16, Martynas Mažeika 12.

Lietuvos rytas: Gediminas Orelik 27, Antanas Kavaliauskas 24 (10 zbiórek), Adas Juškevičius 13, Mindaugas Lukauskis 9, Mike Moseris 9.