LKL: Neptūnas w wielkim finale!

Koszykarze Lietuvos rytas Wilno i Neptūnas Kłajpeda podarowali kibicom kolejny dramatyczny mecz w którym zwycięzca został wyłoniony podczas ostatnich sekund pojedynku. W starciu które się odbył w stolicy z wynikiem 73:72 (18:20, 24:22, 17:15, 14:15) zwyciężył Neptūnas Kłajpeda i awansował do finału rozgrywek.

Bohaterem starcia został rozgrywający Neptūnasa Daniel Ewing, który rozegrał najlepszy mecz serii. Amerykanin zdobył 24 punkty, wykonał 4 asysty i był prawdziwym liderem drużyny w najbardziej trudnych momentach.

W ostatniej minucie pojedynku Ewing rzutem za dwa punkty odpowiedział na strzał zza łuku Mindaugasa Lukauskisa (72:71). W następnym ataku Ewing wykonał 2 celne rzuty wolne, które i przesądziły o triumfie gości z Kłajpedy (72:73).

Neptūnas kilka razy prowadził z 8 punktową przewagą, lecz wilnianom udało się dogonić rywali. Prowadzenie w pojedynku w drugiej połowie niemal zawsze należało do gości. Neptūnas był dużo celniejszy zza łuku (42% do 23%), a także zebrał więcej piłek (28-25).

Lietuvos rytas: K.Brown (6/8 za dwa) i A.Kavaliauskas (4/5 za dwa, 8/9 rzutów wolnych., 6 zbiórek, 5 asyst) po 16, A.Gudaitis (7 zbiórek) 12, G.Orelikas 9.

Neptūnas: D.Ewing (5/8 za dwa, 3/5 za trzy) 24, M.Mažeika (3/5 za trzy) 10, A.Brandtas 8, T.Bader, M.Girdžiūnas i A.Šikšnius po 7.

W finale Neptūnas powalczy z broniącym tytuł Žalgirisem Kowno.