• 16 grudnia, 2014 8:50

LKL – męczarnie Žalgiris, pogrom w Kiejdanach

W poniedziałek w lidze LKL rozegrano dwa kolejne mecze. Kłajpedzki Neptūnas pokonał na wyjeździe Nevėžis Kiejdany 116:73, Žalgiris wymęczył zwycięstwo z Dzūkiją Olita 78:75.

Mecz w Kiejdanach był wyrównany tylko przez pierwsze dwie kwarty, kiedy wicemistrzowie LKL prowadzili 4-8 punktami. Losy spotkania zostały przesądzone po przerwie, a szczególnie w decydującej kwarcie, kiedy Neptūnas odskoczył 24:0. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 36:8, a goście świętowali zwycięstwo 116:73.

Nevėžis: Vaidotas Volkus 18, Marcus Phillip Monroe 17, Rytis Biliartas 12, Roderick Rodney Camphor 10, Thomas Ray Davis 9, Aleksandr Kliujev 4, Tomas Michnevičius 2, Medas Kuprijanov 1 punkt.

Neptūnas: Mindaugas Girdžiūnas 14 , Deividas Gailius 13, Justas Sinica i Keith Benson po 12, Mustafa Shakur 11, Donatas Zavackas i Valdas Vasylius po 9, Martynas Mažeika, Arnas Butkevičius i Egidijus Dimša 8, Vytautas Šarakauskas i Simas Galdikas po 6 punktów.

Sporo namęczyć się musiał kowieński Žalgiris, który w Olicie grał z Dzūkiją. Po pewnej wygranej w pierwszej kwarcie (12:25), zielono-biali pozwolili gospodarzom zmniejszyć różnicę i w trzeciej odsłonie wyjść nawet na prowadzenie (59:56). O wygranej zadecydowały dwa celne rzuty karne w wykonaniu Edgarasa Ulanovasa w ostatnich sekundach meczu. Gospodarze mieli szansę wyrównać, lecz ich rzuty chybiły celu.

Dzūkija: Adam Waldemar Łapeta 16, Rytis Juknevičius 15, Vilmantas Dilys i Giedrius Gustas po 9, Artūras Jomantas 8, Martynas Paliukėnas i Fiodor Dmitrijev po 7, Miralem Halilovic i Osvaldas Mačernis po 2 punkty.

Žalgiris: James Anderson 22, Edgaras Ulanovas 16, Paulius Jankūnas 10, Will Cherry 9, Lukas Lekavičius 7, Artūras Gudaitis i Artūras Milaknis po 4, Darius Songaila, Robertas Javtokas i Tomas Dimša po 2.

Žalgiris (14/1) wrócił na pierwsza lokatę w tabeli, w tyle pozostawiając Lietuvos rytas i Neptūnas, którzy mają na koncie po dwie przegrane (14/2).