LKL: Lietuvos rytas zwycięża z Lietkabelisem, mistrz miażdży Szawle

Wileński Lietuvos rytas zwyciężył w trzecim pojedynku z rzędu i jako jedyna drużyna w tabeli rozgrywek nie doznała jeszcze porażki w bieżącym sezonie litewskiej ligi koszykówki (LKL). Wilnianie z wynikiem 68:66 pokonali Lietkabelis Poniewież. Z kolei mistrz Litwy Žalgiris Kowno przejechał Szawle 98:45.

Pojedynek w Wilnie skuteczniej rozpoczęli goście z Poniewieża, którzy po pierwszych czterech minutach prowadzili 9:2. Lietkabelisowi udało się zachować prowadzenie i po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 6 punktów- 21:15. W pierwszej połowie najskuteczniejszym w barwach wilnian był David Logan, który po pierwszych dwudziestu minutach na swoim koncie miał 16 punktów. Dzięki staraniom Amerykanina wilnianie zdobyli prowadzenie w spotkaniu- 42:36.

W ostatniej odsłonie pojedynek był wyrównany, Lietkabelis miał szansę na dogrywkę jednak okazji nie wykorzystał.

Lietuvos rytas
: D.Logan 22, D.Gailius 21, D.Gordon 11, A.Jomantas 4, R.Giedraitis i C.Fisher po 3, A.Lapeta i A.Gudaitis po 2

Lietkabeli
s: S.Galdikas 16, B.Madgen 11, D.Tarolis 8, M.Lukauskis 6.

W innym spotkaniu broniący tytuł Žalgiris Kowno bardzo wysoko zwyciężył z ekipą z Szawli. Mistrzowie startowali wysoko, 12:1 i nie zamierzali zmniejszyć bieg. Drugą i trzecią odsłonę zielono- biali zwyciężyli z wynikiem 62:15. Było to już drugie zwycięstwo Žalgirisu z trzech możliwych. Szawle przegrały drugi raz z kolei.

Žalgiris: B.Motum 16, A.Milaknis 14, E.Ulanovas 14, A.Kavaliauskas 12, A.Lima 11.

Šiauliai: M.Bowman 13, T.Lekūnas 9, A.Ampim 6.