LKL: Lietuvos rytas z brązem rozgrywek

Wileński Lietuvos rytas zakończył sezon w zmaganiach litewskiej ligi koszykówki zdobywając trzecie miejsce. W decydującym spotkaniu wilnianie z wynikiem 89:81 (25:24, 22:23, 21:12, 21:22) pokonali Juventus Ucianę, tym samym triumfując w serii 3:0.

Wilnianie, którzy rozegrali pojedynek w domu, mieli lepszy start (8:2), lecz skuteczne zagrania gości szybko wyrównały pojedynek. W drugiej odsłonie celne trafienia Spencer’a Butterfield’a, który zdobył 13 punktów za kwartę, zachowały nadzieję dla Juventusu- 47:47.

Po przerwie na parkiecie dominowali środkowi wilnian Artūras Gudaitis i Antanas Kavaliauskas. Gospodarze poszli za ciosem i wygrali odcinek z wynikiem 17:5 (64:52). Nawet czterech graczy Lietuvos rytasu po 3 kwarcie mili dwucyfrową ilość punktów na swoim koncie.

W ostatniej odsłonie wyluzowanie wilnian pozwoliło Ucianie Juventus zmniejszyć przewagę rywali (70:64). Na taki cios od gości, gospodarze odpowiedzieli dwoma celnymi rzutami za trzy (76:64). Juventus nie poddawał się do końca, lecz koszykarzom ze stolicy udało się zachować prowadzenie i zdobyć brąz rozgrywek LKL.

Lietuvos rytas: G.Orelikas 20 pkt., A.Gudaitis 15, A.Kavaliauskas 14, M.Lukauskis 12, K.Ławrynowicz 10.

Juventus: S.Butterfield 18, C.Lewis 13, L.Samėnas 11, S.Kulvietis 9.