LKL: Lietuvos rytas rozbił Vytautas, Juventus pokonał Szawle

Wileński Lietuvos rytas w domowym meczu bez trudu pokonał Vytautasa Birsztany 77:53 w 12 kolejce litewskiej ligi koszykówki. W innym pojedynku Juventus zwyciężył z Szawlami 76:65.

Już w pierwszej kwarcie pojedynku w Wilnie, gospodarze zdobyli dwucyfrową przewagę- 20:10. W drugiej odsłonie Wilnianie zwiększali prowadzenie, lecz gościom udało się wyrównać mecz. Obie drużyny w odsłonie zdobyły po 20 punktów- 30:20. Przełomowy moment nastąpił w trzeciej kwarcie. Wilnianie poszli za ciosem wygrywając 14:2. W sumie Vytautas w 3 odsłonie zdobył tylko 7 oczek, rytas odpowiedział na to 27 punktami. Ostatnie 10 minut były już tylko formalnością.

Rytas na swoim koncie ma 9 zwycięstw, 3 porażki i plasuje się na drugim miejscu. Vytautas z 5 zwycięstwami i 7 porażkami zajmuje 6 pozycję.

Lietuvos rytas
: D.Gailius 15, R.Giedraitis 11, D.Logan 10, A.Fisher i A.Lapeta po 8.

Vytautas: V.Lipkevičius i S.Kulvietis po 13, M.Kupšas 12.

Scenariusz pojedynku w Szawlach był nieco inny. początek między drużynami był wyrównany. Pod koniec pierwszej odsłony niewielką przewagę miał Juventus- 18:12. Najlepszy koszykarz ubiegłego tygodnia Vaidas Čepukaitis w barwach klubu z Uciany już w pierwsze 15 minut zdobył 12 punktów i 7 zbiórek czym pomógł zgromadzić 13 punktową przewagę.

W decydującej odsłonie Szawle zdobyli 6 punktów z kolei i zmniejszyli prowadzenie do 5 oczek. Jednak Juventus nie dużej przerwie odzyskał dwucyfrową przewagę i celebrował zwycięstwo.

Juventus Uciana zdobyła 5 zwycięstwo ma także 3 porażki i jest na 5 pozycji w tabeli. Szawle z 2 wygranymi i 10 porażkami jest na ostatnim miejscu tabeli LKL.