LKL: Lietuvos rytas niespodziewanie przegrał z Neptūnasem

Wileński Lietuvos rytas niespodziewanie padł w pierwszym pojedynku półfinałowym ligi LKL z Neptūnasem Kłajpeda 83:71. W serii do trzech zwycięstw prowadzi ekipa z Kłajpedy 1:0.

Wyrównany pojedynek trwał zaledwie 10 pierwszych minut spotkania. Po pierwszej połowie przewaga gości z Kłajpedy wynosiła 7 punktów. Po trzeciej odsłonie Neptūnas mógł się cieszyć 16 punktowym prowadzeniem. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością.

W ekipie zwycięzców pierwsze skrzypce grał kapitan drużyny Martynas Mažeika, który zdobył 16 punktów. 15 dołożył Jerai Grant, z których 11 zdobył jeszcze w pierwszej połowie pojedynku.