• 30 listopada, 2014 19:53

LKL – łatwe zwycięstwo Lietuvos rytasu

Lietuvos rytas nie miał trudności w pokonaniem poniewieskiego Lietkabelisu 90:61 (23:11, 25:14, 24:20, 18:16) w ramach litewskiej ligi koszykówki (LKL).

Gospodarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę i przed przerwą różnica między drużynami sięgała 20 punktów (43:23). Po wznowieniu gra stała się jeszcze bardziej jednostronna. Kwestią nierozstrzygniętą do końca spotkania pozostawała tylko przewaga, jaką Rytas uzyska po 40 minutach gry. Wilnianie cieszyli się grą, radowali kibiców efektownymi wkładami, a mecz wygrali bardziej niż pewnie – 90:61.

Lietuvos rytas: Gedimin Orelik 16 (10 zbiórek, 5 asyst), Travis Leslie 14 (4 asysty), Antanas Kavaliauskas 12, Artūras Valeika 11 punktów.

Lietkabelis: Dainius Šalenga 15, Ivan Nelyubow 10 (5 zbiórek), Žygimantas Jonušas i Noah Dahlman po 8 punktów.