• 19 września, 2015 10:33

Litwa remisuje z Ukrainą w Pucharze Davisa

Laurynas Grigelis przegrał z Ilją Marczenko 0:6, 1:6, 7:6, 6:4, 3:6 w drugim z piątkowych spotkań w meczu Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Litewscy tenisiści remisują w Wilnie z Ukraińcami 1:1.

Grigelis nie poddał się, mimo że przegrał pierwsze dwa sety (0:6, 1:6). Po zaciętej grze wygrał trzeci i czwarty set, jednak w piątym zabrakło już sił. Mecz trwał 3 godziny i 13 minut. W rywalizacji jest remis 1:1, co oznacza, że spotaknie w Siemens Arenie przeciągnie się na niedzielę.

We wcześniejszym piątkowym spotkaniu Ričardas Berankis wygrał z Władysławem Manafowym 6:4, 6:2, 6:2.

Skład Litwinów uzupełniają przeznaczeni do sobotniego debla Lukas Mugevičius i Dovydas Šakinis, a w drużynie ukraińskiej są jeszcze Denis Mołczanow i Marata Dewjatjarow.

Podział punktów w pierwszym dniu rywalizacji oznacza, że niezależnie od wyniku sobotniego debla w niedzielę Ričardas Berankis wróci na kort w Siemens Arenie, żeby zdobyć drugi, być może już zwycięski punkt z Ukraińcami.