PAP zw.lt

Litewskie drużyny zdobyły Stambuł

Koszykarze Lietuvos rytasu Wilno zwycięsko rozpoczęli drugą rundę w grupie E Pucharu Europy. Wilnianie w szóstym meczu pokonali na wyjeździe Besiktas Stambuł 103:92 (23:27, 26:25, 27:18, 27:22).

Lietuvos rytas tradycyjnie przespał pierwszą połowę spotkania, jednak strata oscylowała w zakresie kilku punktów. W trzeciej kwarcie dobra gra Krzysztofa Ławrynowicza pozwoliła wyrównać wynik, a już niedługo przyjezdni prowadzili – 76:68. Przewaga wyrosła do 11 punktów (90:79), ale koszykarze Besiktasu nie zamierzali składać broni i wygrali fragment 10:0. Po raz kolejny inicjatywę we własne ręce przejął Ławrynowicz, a Rytas nie opuścił tak ważnej wygranej – 103:92.

Besiktas: N.Wolters (5 przechwytów, 36 pkt skuteczności) 34, C.Akyol 14, C.Elonu 13, L.Hamilton 10.

Lietuvos rytas: K.Ławrynowicz (3 zbiórki, 36 pkt skuteczności) 28, A.Juškevičius 18, J.Jucikas 15, R.Giedraitis (3 przechwyty) 14, G.Orelikas (6 asyst) 10, M.Runkauskas i N.Laprovittola (9 zbiórek, 8 asyst) po 7.

Trzecie zwycięstwo w grupie F Pucharu Europy wywalczyli koszykarze Neptūnasu Kłajpeda. Podopieczni Dainiusa Adomaitisa po zaciętej walce pokonali niepokonany dotychczas Galatasaray Stambuł 82:76 (25:20, 17:25, 26:13, 18:14).

Galatasaray: E.McCollum (39 pkt skuteczności) 30, V.Micov 16, J.Dorsey 8.

Neptūnas: D.Ewing 21, T.Bader 15, D.Zavackas (6 zbiórek) 13, H.Grant i A.Butkevičius (9 zbiórek) po 8.