• 8 stycznia, 2014 18:55

Litewscy szczypiorniści przegrali mecz z Gruzją

Reprezentacja Litwy w piłce ręcznej przegrała z Gruzją 23:26 (12:15) w 5 meczu pierwszej grupy eliminacyjnej strefy europejskiej do Mistrzostw Świata 2015 roku.

Litwini lepiej zaczęli mecz i prowadzili 3:1, ale wystarczyło kilka chwil nieuwagi i Gruzini, zdobywając 5 punktów z rzędu, wyrwali się na prowadzenie (6:3). Utrzymali je aż do końca pierwszej połowy (15:12).

Na początku drugiej części meczu litewskiej drużynie udało się zmniejszyć deficyt do 1 punktu, ale ciągle nie mogli wyrównać. W 49 minucie Gruzja się obudziła i przywróciła trzypunktowe prowadzenie. Na 5 minut do końca Litwa po raz wtóry zredukowała różnicę do -1 punktu, ale i tym razem nie wystarczyło sił na wyrównanie i Gruzja triumfowała z wynikiem 26:23.

Aby zapewnić miejsce w następnym etapie eliminacji Litwie wystarczyłoby zremisować, jednak nie udało się tego osiagnąć i litewscy szczypiorniści będą mieli co udowodnić w ostatnim meczu z Turcją. Spotaknie odbędzie się 12 stycznia w Wilnie.

Litwa: Benas Petreikis 6 bramek, Augustas Strazdas 4, Darius Jasinskas 4, Povilas Babarskas 3, Tadas Stankevičius 3.

Gruzja: Rati Mskhvildze 7 bramek, Vladimir Rusia i Revaz Chanturia po 5.

W grupie ciągle prowadzi Litwa (7 punktów), druga jest Gruzja (6 pkt), trzecia Finlandia (3 pkt), a ostatnia plasuje się Turcja (2 pkt).