• 10 kwietnia, 2017 17:13

Litewscy kajakarze ze złotymi medalami we Włoszech

Litewscy brązowi medaliści z Rio de Janeiro Aurimas Lankas i Edvinas Ramanauskas zdobyli złoty medal zawodów „Trofeo Sparafucile Citta di Mantova“ we Włoszech. Był to pierwszy start litewskich kajakarzy od czasu igrzysk olimpijskich. W sumie litewska reprezentacja kajakarzy na zawodach we Włoszech zdobyła 8 medali.

W imprezie wzięło udział ponad 500 kajaków z 14 krajów.

Lankas oraz Ramanauskas 200 metrowy dystans pokonali z czasem 33,26 i wyprzedzili drugą litewską parę, Ignasa Navakauska oraz Artūra Seję (33.38 s.).

W kajaku pojedynczym an dystansie 1000 metrów najszybszy był Andrejus Olijnikas,a odległość została pokonana z czasem 3:39.07 s.

Kolejny złoty medal na dystansie 100 metrów zdobyli Osvaldas Murza i Jevgenijus Kuračionokas. Litewska para finiszowała z czasem 4 minuty i 2 sekundy, a najbliżsi rywale byli gorsi nawet o 4 sekundy.

Jeszcze dwaj Litwini stanęli na podium. Ignas Navakauskas na dystansie 200 metrów zdobył srebro, a Edvinas Ramanauskas finiszował trzeci.

Po zawodach we Włoszech Litwini będą kontynuowali przygotowania do nowego sezonu. Następnym przystankiem będzie Chorwacja gdzie na Litewską kadrę czeka dwutygodniowe zgrupowanie.