A liga: Zwycięstwo Žalgirisu, dublet Elivelto

We środę kolejkę piłkarskiej A ligi rozpoczął Žalgiris. Wilnianie na własnym boisku pokonali Jonavę 2:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Elivelto.

Ciekawie się zrobiło w 20 minucie pojedynku, kiedy bramkarz Žalgirisu, Armantas Vitkauskas interweniował ręką poza granicami pola karnego. Ujrzał przed sobą czerwoną kartkę, a Žalgiris był zmuszony radzić w 10-tkę. Jednak mistrz absolutnie się nie załamał, a rywal nie mógł wykorzystać przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 0:0.

W 57 minucie Brazylijczyk Elivelto dał gospodarzom prowadzenie po pięknym strzale z dystansu i asyście Vytautasa Lukšy. To nie był koniec popisów Elivelto. Po 8 minutach pomnożył przewagę. W doliczonym czasie Jonavie udało się nadrobić jedną bramkę, jednak na więcej nie pozwolił czas.

Žalgiris z 12 punktami prowadzi w tabeli. Z kolei Jonava z 6 punktami zajmuje 3 pozycję.