• 20 listopada, 2016 20:37

A liga: Zwycięstwo Trok i brąz Sudūvy

Dobiega końca sezon piłkarski litewskiej ekstraklasy. W XXXII kolejce wicemistrz Troki pewnie pokonał Lietavę Janów, 3:1, a Sūduva Mariampol z takim samym wynikiem zwyciężyła z Atlantasem Kłajpedą.

Troki zapewnili sobie tytuł wicemistrza jeszcze przed pojedynkiem z Lietavą, więc dla nich ten mecz był tylko formalnością.

W stolicy witoldowej gospodarze wyszli na prowadzenie w 33 minucie. Po asyście Tadasa Labuky, gola strzelił Oscar Dorley. Po upływie 17 minut Labukas przejął rolę strzelającego i zdobył drugi gol dla Trok. Już w drugiej połowie Lietavie udało się zmniejszyć prowadzenie gospodarzy, na listę strzelców zapisał się Laurynas Stonkus. W końcówce meczu Troki podwyszyli prowadzenie na 3:1, a zdobywcą trzeciej bramki został Justinas Januševskis.

Przed ostatnią kolejką Troki na swoim koncie mają 64 punkty, a Lietava Janów z 29 punktami zajmuje szóstą pozycję.

W przedostatniej kolejce brązowe medale A ligi zdobyła ekipa z Mariampolu, która w domowym pojedynku pokonała Atlantas Kłajpedę. Mecz między drużynami zapowiadał się bardzo ciekawie. Obie drużyny przed starcie na swoim koncie miały po 55 punktów. Sūduva lepiej startowała, już w 12 minucie swoją szansę wykorzystał Tomas Radzinevičius, 1:0. Goście nie zamierzali składać broni i już po upływie 15 minut, dzięki pressingowi wyrównali rezultat. Gol na swoje konto zapisał Maksim Maksimov.

Przed przerwą pomorzanom nie udało się utrzymać statusu quo. Po asyście Nerminas Jamakas, Ernestas Veliulis znów dał prowadzenie Sudūvie. Po dużej przerwie gospodarze nie zmniejszali tempa. W 62 minucie na listę strzelców znów zapisał się Ernestas Veliulis i ostatecznie ustalił wynik na 3:1 oraz podarował dla ekipy brąz rozgrywek litewskiej Ekstraklasy. Oznacza to, że w następnym sezonie ekipa z Mariampolu weźmie udział w eliminacjach Pucharu Europy.