A liga: Wysoka wygrana Trok, oraz remis mistrzów

24 kolejkę litewskiej ekstraklasy piłkarskiej rozpoczęli liderzy tabeli. Mistrz Litwy, Žalgiris Wilno zremisował na wyjedzie z Sūduvą Mariampol 0:0. Troki, także w pojedynku "poza domem" zdemolowali kowieński Stumbras 4:1.

Wynik spotkania pomiędzy Žalgirisem a Sūduvą dokładnie odzwierciedlił przebieg meczu. Stołeczna ekipa nie mogła się pochwalić groźnymi „wypadami” pod bramkę rywala. Kilka okazji miał najskuteczniejszy strzelec ligi Andrija Kaludjerovic, lecz dzięki staraniom bramkarza, Sūduvie udało się zachować czyste konto i pozbawić mistrza Litwy kompletu punktów.

W drugim pojedynku kibice ujrzeli grad bramek. Troki nie pozostawili najmniejszych szans Stumbrasowi. Już w 12 minucie spotkania padł wynik 2:0 dla gości. W drugiej połowie piłkarze ze stolicy Witoldowej nie zmniejszali tempa i strzelili jeszcze dwie bramki, Stumbras odpowiedział na to tylko jednym golem.

Po zwycięstwie Trokom udało się przybliżyć do Žalgirisu (49 pkt.). Žalgiris z 57 punktami, wciąż plasuje się na szczycie tabeli. Sūduva Mariampol na swoim koncie ma 42 punkty i zajmuje 4 pozycję, a Stumbras Kowno z 22 punktami jest na 6 miejscu.