A liga: W pierwszym starciu gigantów lepsi wilnianie

We środę w ramach rozgrywek A ligi odbyło się pierwsze starcie najsilniejszych piłkarskich drużyn Litwy. W kompleksie sportowym "Sportima" w Wilnie Žalgiris podjął Troki. Z minimalną przewagą 1:0 zwyciężył Žalgiris.

Lepszy mecz rozegrał broniący tytuł mistrza Žalgiris, jednak strzeloną bramką udało się popisać dopiero w końcówce.

Tylko po upływie 70 minut spotkania szkoleniowiec wilnian Valdas Dambrausas postanowił dokonać pierwszych substytucji. Na boisku pojawił się Vytautas Lukša oraz Serge Nyuiadzi. Właśnie dzięki staraniom tych piłkarzy nastąpił przełomowy moment. W 86 minucie Nyuiadzi asystował Lukšowi, który zdobył bramkę i ustalił wynik na 1:0.

Dla mistrza Litwy było to już trzecie zwycięstwo, na koncie mają także jeden remis. Ekipa plasuje się na pierwszym miejscu. Z kolei Troki notują nie najlepszy start sezonu. Po czterech kolejkach z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i jedną przegraną Troki lokują się na 4 miejscu.