A liga: Troki nadal na pozycji lidera

Piłkarze Trok wywalczyli trzecie zwycięstwo z rzędu oraz dziesiąte w bieżącym sezonie rozgrywek litewskiej ekstraklasy. Podopieczni Valdasa Urbonasa z wynikiem 3:0 (1:0) rozprawili się z debiutantem A ligi Lietawą Janów. Z kolei w sobotni spotkaniu, wileński Žalgiris pokonał Atlantas Kłajpeda 1:0.

Od początku pojedynku, który się odbył na stadionie Litewskiego Związku Piłki Nożnej, była widoczna dominacja piłkarzy z Trok. Już w 15 minucie spotkania padła pierwsza bramka. Mocnym uderzeniem głową Arūnas Klimavičius zdobyl prowadzenie dla swojej drużyny.

Ambitni debiutanci ligi w pierwszej połowie mieli kilka okazji na wyrównanie wyniku, lecz pewna defensywa Trok nei pozwoliła na to. W 81 minucie spotkania Titas Vitukynas podwoił przewagę gospodarzy, a ostateczny wynik kilka minut później ustalił Artiom Gurenka.

W pojedynku który się odbył dzień wcześniej, mistrzowie Litwy- wileński Žalgiris, podjął wyżej rozstawiony Atlantas. Starcie było zacięte a w meczu strzelono tylko jedną bramkę. Autorem wczesnego gola, który padł w 19 minucie meczu został Senegalczyk Pape Manadou Mbodj. Žalgiris zaliczył już 9 zwycięstwo w A lidze, a także awansował w tabeli o jedną pozycję.