• 29 lipca, 2016 6:02

A liga: Siedmiobramkowy thriller i zwycięstwo Trok

Piłkarska ekipa Troki odniosła zwycięstwo w siedmiobramkowym thrillerze w 19 kolejce pojedynku litewskiej ekstraklasy. Z wynikiem 4:3 (1:3) Troki okazały się lepsze od Utenisa Uciany.

Był to drugi sprawdzian nowego szkoleniowca Trok Albertas Rybakas, który na tym stanowisku zamienił Valdasa Urbonasa.

Pierwsza połowa pojedynku dla ekipa ze stolicy Witoldowej była bardzo nieudana. Już w 17 minucie wynik był 2:0 dla Utenisa. Sytuację Trok w próbował ratować napastnik David Arshakian, który w 32 minucie ustalił wynik na 2:1. Po kilku minutach defensywa Trok znów zagrała poniżej oczekiwań, a pierwsza odsłona zakończyła się z dwubramkową przewagą Uciany.

W drugie połowie, w 56 minucie, pierwszy strzelił znów Atshakian, a bramkę dającą remis zdobył Aleksandras Byčenokas. Kropkę w pojedynku w 72 minucie postawił Arshakian, zdobywając hat-trick.

Troki po zdobytym zwycięstwie na swoim koncie mają 39 punktów i plasują się na drugim miejscu w tabeli. Na pozycji lidera jest Žalgiris Wilno z dorobkiem 41 punktów. Z kolei Utenis z 12 punktami wciąż jest przedostatni.

Napastnik Trok David Arshakian, który w pojedynku zdobył hat-trick dogonił lidera pod względem zdobytych bramek napastnika Suduwy Mariampol Tomasa Radzinevičiusa. Obaj mają po 9 bramek na koncie.