A liga – sensacyjny wynik w Olicie, pierwsza wygrana Dainavy

14 meczów. 75 puszczonych bramek. I tylko jedna zdobyta.. Tyle musieli przeżyć kibice olickiej Dainavy, zanim doczekali się pierwszej wygranej swego ulubionego klubu w tym sezonie rozgrywek piłkarskiej SMScredit.lt A ligi.

W ostatnim meczu XV kolejki doszło do sporej niespodzianki. Banga Gorżdy, która miała rewelacyjny początek sezonu, a z Dainavą w pierwszej rundzie wygrała aż 6:0, uległa w Olicie 0:2 „najgorszej drużynie świata”. Tak o swoim nowym pracodawcy, cytując włoski La Gazzetta dello Sport, mówił trener z San Marino Marco Ragini, zamieniający Sergeja Alejnikova, który zrezygnował wczoraj ze swoich funkcji.

Jednak w ten wtorkowy wieczór stało się coś niesamowitego. Drużyna, która do tej pory zdobyła tylko jedną bramkę, a straciła ich aż 75 (nieciężko jest policzyć średnią na mecz), już po 20 minutach prowadziła 1:0, a do końca zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę. Bohaterem olician został Kęstutis Balčiūnas, bo to on właśnie dwukrotnie rozbroił bramkarza rywali Soslanbeka Arshieva.

W drugiej połowie Banga dwoiła się i troiła, ale kiedy nawet nie udaje się zrealizować karnego (w 69 minucie chybił Evaldas Grigaitis), a golkiper Dainavy wyciąga niebiorące się strzały, to jedno jest pewne – w takie dni przegrywa się nawet „najgorszej drużynie świata”..

Dainava Olita 2:0 Banga Gorżdy
20′ [1:0] Kęstutis Balčiūnas (11 m)
39′ [2:0] Kęstutis Balčiūnas