A liga – remis w Kłajpedzie, dramatyczne zwycięstwo Trok

W Kłajpedzie, w meczu IV kolejki SMScredit.lt A ligi, miejscowy Granitas po zmiennym meczu zremisował z Kruoją Pokroje 2:2 (2:1). Tymczasem w Mariampolu dramatyczne zwycięstwo zdobyli piłkarze Trok.

Nad morzem na prowadzenie była każda z drużyn – już w 3 minucie Kruoja wyszła na prowadzenie, lecz do końca pierwszej połowy utrzymać jego nie zdołała. W drugiej połowie gra trochę się stabilizowała, aczkolwiek ostatnie słowo należało właśnie do gości. Tym razem Kruoja wyrównała i po raz kolejny w tym sezonie, obie drużyny zremisowały.

Granitas Kłajpeda 2:2 (2:1) Kruoja Pokroje
3′ [0:1] Aivaras Bagočius
14′ [1:1] Tomas Tamošauskas
26′ [2:1] Georgij Alaverdashvili
56′ [2:2] Ernestas Pilypas

Tymczasem debiutanci rozgrywek po raz kolejny użądlili starym bywalcom. W niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu kibice zebrani w ARVI arenie zobaczyli istnie dramatyczne zakończenie meczu. Od 90 minuty, po czerwonej kartce Mariusa Činikasa, gospodarze grali w osłabieniu i bezlitośnie wykorzystali to goście, którzy gola zdobyli dosłownie na sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego i mogą się cieszyć z czwartej lokaty w ekstraklasie. Patrząc na ich grę można stwierdzić, iż to na pewno nie pułap ich możliwości.

Sūduva Mariampol 0:1 (0:0) Troki
90+4′ [0:1] Povilas Krasnovskis