• 1 marca, 2014 19:18

Liga niemiecka – zwycięstwo Borussii

Piłkarz Borussii Dortmund Robert Lewandowski zdobył 15. bramkę w niemieckiej ekstraklasie w meczu 23. kolejki przeciwko FC Nuernberg (3:0). Polak, który w tym spotkaniu zaliczył także asystę, objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Napastnik reprezentacji Polski pokonał bramkarza rywali w 64. minucie płaskim strzałem z kilkunastu metrów, podwyższając na 2:0. Miał też udział przy pierwszej bramce BVB, gdy wygrał główkowy pojedynek z obrońcą gości i uderzył piłkę w kierunku bramki. Dobrze spisał się w tej sytuacji bramkarz Raphael Schaefer, ale przy dobitce Matsa Hummelsa nie miał żadnych szans.

W 83. minucie wynik meczu ustalił na 3:0 Ormianin Henrich Mchitarjan, który również zaliczył asystę – przy trafieniu Lewandowskiego.

Zarówno 25-letni polski napastnik, jak i obrońca Łukasz Piszczek, rozegrali cały mecz w barwach gospodarzy. Trzeci z biało-czerwonych w Borussii Jakub Błaszczykowski leczy poważną kontuzję kolana.

Wywalczone w sobotę trzy punkty, w połączeniu z porażką 0:1 Bayeru Leverkusen z FSV Mainz, pozwoliły podopiecznym Juergena Kloppa awansować na drugie miejsce w tabeli. Mają 45 pkt, a „Aptekarze” – 43. Mecz w Leverkusen z ławki rezerwowych oglądał Sebastian Boenisch.

Liderem z 62 punktami jest Bayern Monachium, który o godzinie 18.30 podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen. Piłkarze z Zagłębia Ruhry zostali w środę rozbici na własnym stadionie przez Real Madryt 1:6 w Lidze Mistrzów.