Liga NBA: Thunder pokonali Spurs i objęli prowadzenie 3-2

Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali na wyjeździe San Antonio Spurs 95:91 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w półfinale Konferencji Zachodniej ligi NBA prowadzą 3-2. W zwycięskiej drużynie 35 punktów, 11 zbiórek i dziewięć asyst uzyskał Russell Westbrook.

Przez większość czasu to gospodarze byli bliżej zwycięstwa. W trzeciej kwarcie ich przewaga wynosiła 13 punktów, a jeszcze na cztery minuty przed zakończeniem meczu wygrywali 88:82.

Napędzani przez Westbrooka Thunder nie złożyli jednak broni i w dokładnie 100 sekund doprowadzili do remisu. Spurs natomiast do końca meczu trafili zaledwie jeden rzut z gry.

„Russell był dziś bardzo wszechstronny i nie można go było zatrzymać. Odważnie atakował kosz, a kiedy rywale zacieśniali obronę po prostu trafiał z dystansu” – komplementował kolegę Kevin Durant, który na swoim koncie zapisał 23 punkty.

Dla pokonanych najwięcej – 26 – zdobył Kawhi Leonard. LaMarcus Aldridge i Danny Green dołożyli po 20.

Mecz numer sześć odbędzie się w czwartek w Oklahoma City.

„Mam nadzieję, że przystąpimy do tego spotkania pełni sportowej złości. Drużyny, które myślą o mistrzostwie muszą być w stanie wygrywać na wyjazdach” – podkreślił Green.

Spurs od 1999 roku pięciokrotnie sięgali po tytuł. W tym czasie jednak tylko raz udało im się wygrać rywalizację, gdy przegrywali 2-3.