PAP zw.lt

Liga NBA: Porażka Wizards po dogrywce, zwycięstwo Raptors

Marcin Gortat zdobył 19 punktów i miał 10 zbiórek, ale jego Washington Wizards we wtorkowym meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali na wyjeździe po dogrywce z Portland Trail Blazers 109:116. Toronto Raptors z Jonasem Valančiūnasem w składzie zwyciężyła z Brooklyn Nets 104:99.

„Czarodzieje” doznali trzeciej porażki z rzędu.

Przy wyniku 104:104 w samej końcówce regulaminowego czasu gry Gortat mógł zostać bohaterem spotkania. Miał akcję na zwycięstwo, gdy dostał piłkę od Jareda Dudleya, ale jego rzut w podkoszowym tłoku zablokował Gerald Henderson. Próba z dystansu Johna Walla w ostatniej sekundzie była nieskuteczna.

W dogrywce lepsi byli gospodarze, szczególnie ich gwiazdor Damian Lillard, który zdobył dziewięć z 12 punktów gospodarzy w tej części gry. Polski środkowy nie zebrał w dodatkowym czasie gry żadnej piłki z tablic, a w ostatnich sekundach po szóstym faulu musiał opuścić boisko.

32-letni łodzianin przebywał na parkiecie w sumie 33 minuty, trafił osiem z 12 rzutów za dwa punkty i trzy z czterech wolnych, miał po pięć zbiórek w obronie i w ataku, asystę, blok, trzy straty i sześć fauli. Dwukrotnie został zablokowany przez rywali.

Koszykarze z Waszyngtonu z bilansem 30-33 zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej.

W innym spotkaniu drużyna Toronto Raptors wróciła na drogę zwycięstw. Ekipa z Kanady zwyciężyła w domu z Brooklyn Nets 104:99 (28:23, 14:35, 36:22, 26:19).

Po drugiej kwarcie spotkania, prowadzenie gości wynosiło 16 punktów. W drugiej połowie spotkania ekipa z Toronto pokazała waleczny charakter, ostatecznie zwyciężając z 5 punktową przewagą (104:99).

Litewski środkowy Jonas Valančiūnas na parkiecie spędził 21 minut, zdobył 10 punktów (4/8 rzutów za dwa 2/2 rzuty wolne), zebrał 3 piłki, wykonał 2 asysty oraz 2 razy faulował

Toronto Raptors z dorobkiem 42 zwycięstw i 20 porażek są na 2 pozycji w Konferencji Wschodniej.