PAP zw.lt

Liga NBA: double-double Gortata, zwycięstwo Wizards w Nowym Jorku

Marcin Gortat zdobył 14 punktów i miał 10 zbiórek, a jego Washington Wizards pokonali na wyjeździe New York Knicks 111:108. To trzecie kolejne i 26. w sezonie double-double Polaka, który we wtorek przekroczył także liczbę 700 bloków w koszykarskiej lidze NBA.

„Czarodzieje” wygrali w słynnej hali Madison Square Garden czwarte spotkanie z rzędu (ostatnio wracali stamtąd pokonani w sezonie 2012/13) i zrewanżowali się rywalom za listopadową porażkę 110:117 w Waszyngtonie.

Zepsuli tym samym debiut Kurta Rambisa, który zastąpił na ławce trenerskiej Knicks zwolnionego po ostatniej serii niepowodzeń (pięć kolejnych porażek) Dereka Fishera.

Gortat przebywał na parkiecie 28 minut i był najlepiej zbierającym i blokującym zespołu. Trafił sześć z dziewięciu rzutów z gry i obydwa wolne, miał dziewięć zbiórek w obronie i jedną w ataku, asystę, dwa bloki i cztery faule. Raz sam został zablokowany.

Każdy z graczy pierwszej piątki Wizards zdobył co najmniej 13 punktów. Liderem był John Wall, który uzyskał 28 i 17 asyst. Bradley Beal dodał 26, Jared Dudley – 14 i Otto Porter – 13.

W drużynie gospodarzy wyróżnili się Carmelo Anthony – 33 i 13 zb., rozgrywający pierwszy sezon w NBA łotewski skrzydłowy Kristaps Porzingis – 20 oraz Brook Lopez i Langston Galloway – po 14.

W całym spotkaniu Wizards trafili 16 z 26 rzutów z dystansu (rywale 8 z 26).

Koszykarze z Waszyngtonu z bilansem 23 zwycięstw i 27 porażek zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Jeszcze przed przerwą na Weekend Gwiazd w Toronto rozegrają w czwartek wyjazdowe spotkanie z Milwaukee Bucks.