• 14 sierpnia, 2015 9:06

Liga Mistrzyń: pewna wygrana Gintry-Universitetas

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń w Koninie piłkarki Gintry-Universitetas Szawle pokonały irlandzki Cardiff Metropolitan Ladies FC 5:1 (2:1) i są na trzecim miejscu w grupie 7.

W pierwszym meczu Litwinki 0:1 przegrały z Wexford Youths Women’s AFC.

Piłkarki Gintra-Universtitetas na prowadzenie wyszły już w 8 minucie, gdy wynik otworzyła Elloh Rebecca. Chwilę później ta sama zawodniczka wynik podwoiła. Rywalki z Cardiff zdołały zmniejszyć odstawanie jeszcze w pierwszej połowie – w 23 minucie bramkę zdobyła Erina Murray. Po wznowieniu piłka lądowała tylko w siatce przeciwniczek: gole zdobyły Koko Marriete Ange i Koko Marriete Ange, a Hannah Bilingham skierowała futbolówkę do własnej bramki.

Pewnym liderem grupy 7 są piłkarki Medyka Konin, które pokonały irlandzki Wexford Youths Women’s AFC 6:0 (2:0).

Medyczki nie miały większego problemu z odniesieniem drugiego zwycięstwa, które mocno ich przybliżyło do awansu do Ligi Mistrzyń. Podopiecznym Romana Jaszczaka w ostatnim spotkaniu przeciwko litewskiej Gintrze-Universitetas Szawle wystarczy remis, by zająć pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikować się do 1/16 finału. Z kolei mistrzynie Litwy muszą pewnie pokonać rywalek i spodziewać się odpowiedniego wyniku w drugim spotkaniu.

Do grona 32 najlepszych drużyn Starego Kontynentu awansują tylko zwycięzcy grupy ośmiu turniejów.