• 30 lipca, 2015 8:16

Liga Mistrzów: Szwajcarzy bliżej awansu

Lech Poznań przegrał 1:3 z FC Basel w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

„Kolejorz” walczył jak równy z równym w pierwszej połowie, jednak druga część gry brutalnie obnażyła braki mistrzów Polski. Losy tej rywalizacji wydają się rozstrzygnięte.

Bramkę dla mistrza Polski zdobył Denis Thomalla, z kolei dla gości trafili Michael Lang, Marc Janko i Davide Calla. Kolejorz od 66. minuty grał w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Birkirze Bjarnassonie w polu karnym otrzymał Tomasz Kędziora. „Jedenastkę” w wykonaniu Shkelzena Gashiego obronił Jasmin Burić.

Goście też kończyli mecz w niepełnym składzie – w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za faul na Łukaszu Trałce otrzymał Taulant Xhaka.

Sytuacja Lecha przed meczem w Bazylei jest więc arcytrudna i o awans będzie niezwykle ciężko, ale na własnym stadionie poznaniacy pokazali, że są w stanie powalczyć ze Szwajcarami jak równy z równym. I to samo muszą udowodnić za tydzień.