Liga Mistrzów: Leicester znów zaskakuje piłkarski świat

Trwa bajka Leicester City. Mistrz Anglii zdołał odrobić starty z Sewilli i awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Pewnie do ćwierćfinału rozgrywek wszedł Juventus Turyn po drugim zwycięstwie nad FC Porto.

Leicester City szybko zniwelowało wynik (1:2) z pierwszego meczu, gdy w 27. minucie gola dla gospodarzy zdobył Wes Morgan. Drugie trafienie dla „Lisów” przyszło w 54. minucie po strzale Marca Albrightona.

Wydawało się, że nic nie może już zagrozić angielskiemu zespołowi w awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdy w 74. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty pomocnik gości – Samir Nasri. Jednak piłkarze z Andaluzji zdołali wywalczyć rzut karny chwilę później – w 80. minucie spotkania. Bramkarz Leicester City – Kasper Schmeichel zdołał jednak obronić strzał Stevena N’Zonziego z „jedenastki” i nie dopuścić do dogrywki.

Tym samym Leicester City wciąż pisze niesamowitą historię i w debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów jest już w ćwierćfinale.

W drugim spotkaniu było zdecydowanie mniej emocji. gdy Juventus Turyn podejmował u siebie FC Porto. „Stara Dama” miała sporą zaliczkę z pierwszego meczu (2:0) i spokojnie kontrolowała grę. Losy rywalizacji praktycznie zostały rozstrzygnięte, gdy w 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i wyrzucił z boiska piłkarza portugalskiego klubu – Maximiliano Pereirę.

W środę poznamy ostatnich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Monaco zagra u siebie z Manchesterem City, a Atletico Madryt podejmie Bayer Leverkusen.

Losowanie ćwierćfinałów zaplanowano na 17 marca w szwajcarskim Nyonie. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 11/12 oraz 18/19 kwietnia, półfinały – 2/3 i 9/10 maja, a finał – 3 czerwca w walijskim Cardiff.