IAR zw.lt

Liga Mistrzów: gol Lewandowskiego, cenne zwycięstwo Romy

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali przed własną publicznością Arsenal Londyn 5:1 w meczu 4. kolejki grupy F Ligi Mistrzów.

Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, który w 10 minucie otworzył wynik. W dalszej części meczu bawarski zespół rozbił „Kanonierów” 5:1, praktycznie eliminując ich z rozgrywek. Była to 27. bramka piłkarza reprezentacji Polski w karierze w tych rozgrywkach. W trwającym sezonie tylko jeden zawodnik ma więcej goli od Lewego – Cristiano Ronaldo, który trafił pięciokrotnie dla Realu Madryt.

Dwa gole strzelił Thomas Mueller, po jednym David Alaba i Arjen Robben. Honorową bramkę „Kanonierom” zdobył Olivier Giroud.

W drugim spotkaniu tej grupy Olympiakos Pireus wygrał z Dinamem Zagrzeb 2:1.

Cenne zwycięstwo wywalczyła AS Roma. Rzymianie wygrałliu siebie z Bayerem Leverkusen 3:2, a w bramce włoskiej drużyny cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który oba gole puścił w ciągu pierwszym sześciu minut drugiej połowy.

W innym spotkaniu tej grupy FC Barcelona pokonała BATE Borysów 3:0.

Wreszcie zwycięstwo odniosła Chelsea, która pokonała 2:1 Dynamo Kijów, a w równoległym meczu grupy G FC Porto wygrało na wyjeździe z Maccabi Tel Awiw 3:1.

W grupie H Zenit pokonał na wyjeździe Olympique Lyon 2:0 po dwóch golach Artiema Dziuby i jest jedyną ekipą z kompletem zwycięstw po czterech kolejkach oraz jedną z trzech już pewnych miejsca w czołowej „16” rozgrywek. O sześć punktów mniej ma Valencia. „Nietoperze” niespodziewanie przegrały w Belgii 0:1 z KAA Gent, które ma cztery „oczka”. Lyon zamyka tabelę z jednym.