• 9 listopada, 2016 6:02

Liga Mistrzów FIBA: Zwycięstwo Rosy Radom i wygrana Juventusu

Koszykarze wicemistrza Polski Rosy Radom pokonali we własnej hali po dogrywce turecki Muratbey Usak 83:77 (15:8, 17:19, 22:25, 18:20, dogr. 11:5) w 4. kolejce grupy C Ligi Mistrzów FIBA. Ze zwycięstwa także się cieszył litewski Juventus Uciana, który na wyjeździe pokonał Mega Leks Belgrad 79:77.

Koszykarze Rosy trzeci raz z rzędu kończyli mecz LM FIBA na własnym parkiecie w przedłużonym czasie gry. Tym razem, podobnie jak w starciu z PAOK Saloniki (trzy dogrywki) rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. To druga wygrana ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego w tych rozgrywkach.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie zwycięskiej był Michał Sokołowski – 21 pkt, 11 zbiórek, cztery asysty, blok, przechwyt i trzy straty.

W pojedynku pomiędzy Juventusem i Mega Leks inicjatywa w meczu oraz dwucyfrowa przewaga należała do gości. Jednak w czwartek odsłonie gospodarze dogonili rywali. Gdy do końca pojedynku zostało kilkanaście sekund ekipy z inicjatywy gospodarzy rozpoczęły „konkurs” rzutów karnych. Ostatecznie ekipa z Belgradu miała szansę na zdobycie zwycięstwa, jednak rzut zza łuku w ostatniej sekundzie był niecelny. Dla zwycięzców Vaidas Čepukaitis zdobył 19 punktów, a Vytautas Šulskis- 18. Juventus z 3 zwycięstwami i jedną porażką plasuje się na drugim miejscu grupy D.

W innym spotkaniu Mateusz Ponitka zdobył 18 punktów, w tym decydującego kosza, dla tureckiego Pinar Karsiyaka w zwycięskim meczu w Saratowie z Awtodorem 76:74. Reprezentant Polski otrzymał piłkę w ostatniej akcji, ograł obrońcę gospodarzy i zdobył najważniejsze punkty meczu na sekundę przed końcową syreną czwartej kwarty.

Ponitka był drugim strzelcem drużyny. Grał 37 minut, trafił 7 z 10 rzutów za dwa, jeden z czterech za trzy i jeden wolny. Miał także siedem zbiórek, asystę, przechwyt, blok i dwie straty.

Po wygranej w tabeli prowadzi Pinar (bilans 3 zwycięstwa – 1 porażka), a Awtodor jest drugi (2-2).