• 26 października, 2016 6:02

Liga Mistrzów FIBA: Zwycięstwo Neptūnasa Kłajpedy, porażka Rossy Radom

Koszykarski klub Neptūnas Kłajpeda we wtorek odniósł wysoką wygraną w pojedynku z Włoskim Pallacanestro Varese 94:60 w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów FIBA. Koszykarze wicemistrza Polski Rosy Radom przegrali na Łotwie z BC Ventspils 53:74.

Dla koszykarzy z Kłajpedy, którzy rozegrali domowe spotkanie była to druga wygrana w tych rozgrywkach.

Od początku pojedynku Neptūnas dyktował warunki gry, a na początku drugiej odsłony prowadzili już z 10 punktową przewagą- 27:17. Z czasem prowadzenie rosło, gościom nie udało się go zmniejszyć nawet gdy koszykarze Neptūnasu mieli trudności w ofensywie. Ostatnia kwarta pojedynku z powodu dużej przewagi gospodarzy była już tylko formalnością, Neptūnas zwyciężył z 21 punktową przewagą.

Neptūnas: J.Baron (5/8 rzutów za trzy) 19, T.Klimavičius 16, M.Mažeika 14, M.Kačinas 12, J.Grant 10, L.Drew i V.Šarakauskas po 9.

Varese:
A.Avramovic 15, L.Campani 13, C.Eyenga 9, D.Cavaliero 8.

X kolei w pojedynku na Łotwie, Radomianie tylko w pierwszej kwarcie dominowali i prowadzili nawet 20:12. W 36. minucie kontuzji kolana doznał czołowy strzelec Rosy Amerykanin Gary Bell i przy pomocy kolegów musiał opuścić parkiet. Wówczas ekipa z Radomia przegrywała 49:59, a bez lidera zupełnie straciła rytm.

W 3. kolejce wicemistrz Polski zagra 2 listopada na własnym parkiecie z niemieckim EWE Baskets Oldenburg.