• 24 stycznia, 2017 22:07

Liga Mistrzów FIBA: Wicemistrz Litwy lepszy od wicemistrza Polski

Koszykarze Rosy Radom przegrali we własnej hali z wicemistrzem Litwy Neptunasem Kłajpeda 65:71 (13:22, 15:14, 19:24, 18:11) w meczu 14., ostatniej kolejki Ligi Mistrzów FIBA. Zajęli ósme, ostatnie miejsce w grupie C.

Wicemistrzowie Polski, którzy już wcześniej stracili szanse na udział w play off, doznali dziewiątej porażki z rzędu i 11. w sezonie. Rosa wygrała w grupie C trzy mecze.

Wicemistrzowie Litwy od początku narzucili gospodarzom swój styl gry i kontrolowali przebieg spotkania. Prowadzili po 20 minutach 36:28, a w trzeciej kwarcie dwukrotnie mieli przewagę 14 punktów (48:34, 53:49).

W ostatniej części radomianie, którzy walczyli ambitnie do końca, zdołali zniwelować straty do różnicy kilku punktów po akcjach Michała Sokołowskiego i byłego zawodnika Cleveland Cavaliers Darnella Jacksona. Na 90 sekund przed końcem Neptunas, prowadzony przez obecnego szkoleniowca reprezentacji Litwy, a w roli zawodnika m.in. dwukrotnego mistrza Polski ze Śląskiem Wrocław (2001 i 2002) Dainiusa Adomaitisa, prowadził tylko 66:62.

W końcówce rywale zachowali więcej spokoju i lepiej zbierali piłki pod tablicami, co pozwoliło im cieszyć się ze zwycięstwa.

Neptunas z 10 zwycięstwami i 4 porażkami zajął drugie miejsce w tabeli i awansował do rozgrywek top-16.